Последни новости

мај 17, 2018
Popova_Sapka_Paraglajderstvo

Љуботен Опен 2018 – Параглајдерски Натпревар на Попова Шапка

Од 24-27 мај 2018 година (четврток-недела) на Попова Шапка ќе се одржи “Љуботен Опен 2018”.
мај 11, 2018

Интернационален Воздухопловен Собир Мај Флај по Третпат на Стенковец

Трет интернационален воздухопловен собир Мај Флај и Ф3У трка со дронови ќе се одржи викендов на Спортски Аеродром Стенковец (12-13 мај 2018; 11-18 часот). Програма на […]
април 26, 2018

Пријавување на параглајдерски или змејарски натпревар од ФАИ2 категорија

Пријавување на параглајдерски или змејарски натпревар од ФАИ2 категорија Пополнете ја пријавата и пратете ја (заедно со доказ за уплата во ФАИ) во Воздухопловна федерација на […]

Спонзори

No event found!
Load More